Мобільний зв’язок починає пропадати, якщо в районі з мобільною вежею немає світла більше 2-х годин. Поступово знижується сигнал, інтернет перестає працювати, коли абонент розмовляє телефоном тощо. Розповідаємо, як пов’язані вежі мобільного зв’язку та блекаути, а також що робити, якщо мобільний інтернет недоступний.
Чому немає інтернету?
Мобільний інтернет працює, так само як і мобільний зв’язок – якщо немає покриття, то немає інтернету. Наприклад, якщо вежа несправна або в її районі відключили електрику.
Якщо мобільний зв’язок не працює через вимкнення світла, станції підключають до акумуляторів. Щоб забезпечити роботу станції на 4-5 годин, потрібно близько доби на підзарядку. Якщо світло вимикається кілька разів на добу по 2-4 години, станція не встигатиме заряджатися, щоб забезпечувати цілодобовий мобільний зв’язок.
Щоб мобільна вежа споживала менше електрики, оператори обмежують трафік. Наприклад, щоб інтернет не працював, поки абонент розмовляє телефоном. Це дозволяє забезпечити зв’язком більше людей.
Без світла пропадає мережевий інтернет у більшості користувачів, тож вони починають користуватися мобільним трафіком.
Що робити, якщо немає мобільного інтернету?
Спочатку перевірте все у телефоні, може бути проблема не у вежах. Наприклад, випадково включився режим польоту, закінчилися гроші на телефоні або гігабайти трафіку.
Якщо не працює мобільний інтернет через відключення вежі – потрібно шукати інше джерело зв’язку. Наприклад, дротовий інтернет через GPON або підключитися до мережі іншого оператора. Якщо трафік перевантажений і не вдається з’єднатись – шанс є. Ось що можна зробити.
1. Переключити рівень сигналу: 2G, 3G чи 4G. Чим вища якість з’єднання, тим більше мегабіт потрібно для роботи інтернету. Якщо трафік перевантажений, відкрити сайт з 2G легше, ніж з 4G.
2. Скористайтеся національним роумінгом. Наприклад, зв’язок Київстар не працює, тоді можна перемикнути мережу оператора на Vodafone та спробувати доєднатися.
3. Зменште якість відео, якщо дивитесь онлайн.
4. Перейдіть на Wi-Fi. Можна підключити інтернет за технологією GPON, щоб інтернет без світла продовжував працювати разом із точкою Wi-Fi.
Пам’ятайте, що окрім розваг інтернет використовують для екстреного зв’язку. Якщо трафік буде забито – хтось не отримає допомоги. Люди, які використовують GPON, можуть запустити термінал та роутер генератором або повербанком, щоб залишатися з інтернетом та Wi-Fi. Це не тільки комфортно, а й знижує навантаження мобільних вишок, залишаючи трафік тим, кому потрібна допомога.
Підсумки
Якщо вимкнено інтернет через неполадки на телевежі, можна знайти інше джерело зв’язку. Наприклад, національний роумінг або інтернет за технологією GPON від BRIZ, щоб залишатися на зв’язку.